Nie zostały przedstawione szczegóły planu pomocy, tak więc w dalszym ciągu na rynku powinna utrzymać się niepewność. Dodatkowo Kongres dość sceptycznie odnosi się do proponowanych rozwiązań, podtrzymując opinię, iż należałoby w pierwszej linii szukać innych rozwiązać. Rynki pozostają nerwowe. Indeksy akcji po raz kolejny zniżkowały, a dolar pozostawał słabszy. Raport o cenach domów opublikowany przez OFHEO ujawnił, że ceny pozostają nadal w trendzie spadkowym. Jedyną pozytywna informacją, która napłynęła na rynek było ogłoszenie przez Buffeta, że zainwestował sumę 5 miliardów dolarów w Goldman Sachs Group.
Na rynku krajowym, złoty zachowywał się dość stabilnie. Słabsze dane na temat sprzedaży detalicznej przyczyniły się do chwilowego osłabienie polskiej waluty. Dziś inwestorzy oczekują na decyzję RPP w sprawie stóp procentowych. Zdaniem większości analityków, choć rynek spodziewa się, że Rada utrzyma stopy na niezmienionym poziomie 6,0%, to komunikat po posiedzeniu może przyczynić się do umocnienia złotego. Jeśli chodzi o rynki zagraniczne, to istotne będzie dzisiejsza publikacja indeksu Ifo z Niemiec oraz dane na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym. Zainteresowaniem inwestorów będzie cieszyło się również wystąpienie Bernanke, który tym razem będzie wypowiadał się na temat sytuacji w gospodarce.
EURPLN
Słabsze dane na temat sprzedaży detalicznej przyczyniły się do osłabienie złotego w okolice 100-okresowej średniej na wykresie dziennym. Pomimo tego, że złoty pozostaje dość stabilny w oczekiwaniu na decyzję RPP w sprawie stóp, to dziś rano kurs testował wspomnianą średnią co może przyczynić się do odreagowania w okolice 3,3285. Jeśli jednak w komunikacie po decyzji usłyszymy, że cykl zacieśniania polityko monetarnej jeszcze się nie zakończył, to możemy spodziewać się powrotu EURPLN w okolice 3,27. Dopiero wyjście powyżej poziomu 3,3450 mogłoby być sygnałem do większego osłabienia.
EURUSD