– Sezon się opóźnia. Liczymy na przyjście zimy w drugiej połowie grudnia – mówi Waldemar Fiołek, rzecznik giełdowej Foty, która ma spółkę Art-Gum handlującą oponami.

– Firmy zauważają wzrost stanu magazynów. W tym roku to październik okazał się lepszy niż w zeszłym – dodaje Jacek Orzeł, prezes spółki Orzeł Opony z NewConnect. Firma ta zamierza w 2009 roku zwiększyć przychody o 50 proc. w stosunku do ubiegłorocznych (prawie 12,1 mln zł). Po 10 miesiącach sprzedaż przekracza 13,5 mln zł. – W 2008 mieliśmy stratę, teraz już wiemy, że w tym roku będzie mniejsza – mówi Jacek Orzeł. Ze względu na kilka dni śniegu w październiku rzeczywiście wzrosły zamówienia na opony. Realizacja dostaw wydłużyła się wtedy z kilku dni do nawet dwóch tygodni.

Oponix.pl, spółka zależna Veno, który jest notowany na NewConnect, po słabszym listopadzie spodziewa się dopiero dobrego początku przyszłego roku. – W pierwszym kwartale oczekujemy wzrostu przychodów ze względu na wymianę opon przed wyjazdami na ferie – mówi Piotr Gniadek, prezes Oponix. pl.

Firma Oponiarska Dębica nie chciała komentować sytuacji na rynku.