Finał Parkiet Challenge za nami. Mamy nowego mistrza inwestowania

W środę w Sali Notowań GPW odbyła się ostatnia rozgrywka w ramach tegorocznej edycji gry giełdowej „Parkietu”. Poznaliśmy nazwisko zwycięzcy Parkiet Challenge. Tym razem, by myśleć o czołowych miejscach, trzeba było mieć nerwy ze stali.

Publikacja: 20.12.2023 19:05

Za nami finał tegorocznej edycji Parkiet Challenge

Za nami finał tegorocznej edycji Parkiet Challenge

Foto: Fotorzepa/Cezary Piwowarski

Za nami wyjątkowo trudna sesja dla inwestorów, a to mocno wpłynęło na rezultaty uczestników finału naszej gry giełdowej, którzy tym razem mieli do dyspozycji kontrakty terminowe.

Ekstremalna zmienność

Do zwyżek na GPW w ostatnich tygodniach można było się już przyzwyczaić. WIG20 przed środową sesją miał za sobą serię aż pięciu dni zwyżek, a kolejne kroki na północ oznaczały zarazem nowe w tym roku rekordy. Popularna teza inwestycyjna głosi, że najlepiej trzymać się trendu, aniżeli grać na jego odwrócenie. W środę mieliśmy jednak jedno i drugie. Początkowych kilkadziesiąt minut sprzyjało giełdowym bykom. WIG20 kończył pierwszą godzinę handlu z ponad 1-proc. zwyżką. Wzrost ten przyniósł niektórym graczom nawet po kilkanaście procent zysku w tak krótkim czasie. Sytuacja była jednak bardzo dynamiczna. WIG20 szybko zmienił kierunek i w okolicach południa zaczął prześwitywać na czerwono.

Dokładnie na półmetku dnia indeks blue chips tracił około 0,4 proc. Zyski z pierwszych godzin wyparowały, a w rankingu zaczęli piąć się zawodnicy z niedźwiedzimi zamiarami. W środku sesji na pozycję lidera wskoczył Aleksander Krysiak, który przez kolejnych kilka godzin walczył o fotel lidera z Krzysztofem Desputem. Z czasem ten drugi wyszedł na prowadzenie.

Z kolei o ostatnie miejsce podium walczyła Magdalena Kaźmierkiewicz z Marcinem Kucharczykiem. Na około dwie godziny przed zamknięciem handlu WIG20 zaczął jednak odbijać od dołków, co znów wykorzystał Krysiak. Jego stopa zwrotu urosła do 19,5 proc. Na drugie miejsce przesunął się wówczas Desput, a trzecią lokatę przejął Marcin Kucharczyk, który z kolei zajmował czołowe miejsce również w pierwszych kwadransach sesji. Taki układ czołówki tabeli utrzyma się już do końca sesji. Krysiak dotrwał do finiszu z 19,5-proc. stopą zwrotu, a miejsce drugie wywalczył Desput, którego finałowa stopa zwrotu sięgnęła 11,2 proc. Do zwycięstwa zabrakło mu około 1 tys. zł. Ostatnie miejsce na podium przypadło Kucharczykowi, który kończył z blisko 1-proc. zyskiem.

Nagrody dla najlepszych

W finałowej rozgrywce Parkiet Challenge udział wzięła dziesiątka najlepszych zawodników z pierwszego, czterotygodniowego etapu. Najlepsi zgarnęli nagrody finansowe, których łączna pula wyniosła 30 tys. zł. Cztery razy nagradzaliśmy najlepszych uczestników w rankingach tygodniowych. Łącznie w tej edycji gry giełdowej „Parkietu” przygody z rynkiem spróbowało blisko 1,2 tys. osób.

materiały prasowe

Gra giełdowa
Finał przy bardzo zmiennej sesji
Materiał Promocyjny
Nowy samochód w nowej firmie - co warto wiedzieć?
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge 2023. Kto będzie mistrzem inwestycji?
Gra giełdowa
Pierwszy etap gry za nami. Coraz bliżej wyłonienia mistrza
Gra giełdowa
I etap rozstrzygnięty. Czas na finał Parkiet Challenge
Gra giełdowa
Parkiet Challenge. Część uczestników stawia wszystko na jedną kartę
Gra giełdowa
W Parkiet Challenge emocje idą w górę. Kto awansuje do finału?