RN PKN Orlen odwołała dwóch wiceprezesów, w tym Smorszczewskiego

Warszawa, 16.03.2007 (ISB) - Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała w czwartek - na wniosek prezesa koncernu - Cezarego Smorszczewskiego ze stanowiska wiceprezesa zarządu ds. inwestycji kapitałowych oraz - na wniosek samego zainteresowanego - Jana Maciejewicza ze stanowiska wiceprezesa zarządu ds. zarządzania kosztami, podała spółka w komunikacie. RN powołała też na członka zarządu koncernu Krystiana Patera.

Aktualizacja: 23.02.2017 03:33 Publikacja: 16.03.2007 08:26

Smorszczewski, który był wiceprezesem od listopada 2004 roku, został odwołany jednomyślnie, zaś Maciejewski - w zarządzie od grudnia 2004 roku - większością głosów, podano także.

"Jednocześnie, rada nadzorcza PKN Orlen SA, na wniosek prezesa zarządu, powołała pana Krystiana Patera na stanowisko członka zarządu PKN Orlen SA" - głosi komunikat.

Pater, lat 42, jest absolwentem chemii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończył studia podyplomowe z zakresu inżynierii chemicznej na Politechnice Warszawskiej oraz zarządzania sektorem paliwowym i zarządzania wartością firmy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Od 1993 pracował w Petrochemii Płock, a następnie w PKN Orlen, gdzie od czerwca 2005 roku pełni funkcję dyrektora wykonawczego ds. produkcji rafineryjnej.

W styczniu RN PKN Orlen odwołała prezesa koncernu Igora Chalupca i powołała na jego miejsce Piotra Kownackiego, dotychczasowego wiceprezesa ds. audytu i regulacji.

Obecnie należąca w 100% do Skarbu Państwa Nafta Polska ma 17,32% akcji Orlenu, natomiast Skarb Państwa bezpośrednio kontroluje dalsze 10,20% koncernu. (ISB)

tom

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego