Polkomtel planuje też rozwijać usługi wykorzystujące infrastrukturę Telekomunikacji Polskiej takie jak hurtowy zakup abonamentu WLR i bitstream access (BSA) - umożliwiający szybki dostęp do internetu po liniach telefonicznych Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA).
"Prowadzimy negocjacje w sprawie MVNO z dużą liczbą spółek. Bardzo prawdopodobne, że w drugim kwartale dojdzie do podpisania pierwszej umowy. Mało prawdopodobne jest natomiast efektywne rozpoczęcie działalności przez nowego operatora już w drugim kwartale. Do końca roku powinno być podpisanych kilka umów" - powiedział Bauc podczas konferencji prasowej.
Do tej pory Polkomtel podpisał umowy umożliwiające wykorzystanie jego sieci komórkowej z P4 operatorem sieci Play (który buduje też własną sieć 3G) oraz z mBankiem, który sprzedaje usługi komórkowe pod marką mBank mobile.
Niedawno o spodziewanym szybkim zakończeniu negocjacji umowy MVNO z Polkomtelem mówił prezes Telefonii Dialog Sławomir Szych. Prezes zapowiadał, że umowę z Dialogiem powinna zatwierdzić kwietniowa rada nadzorcza operatora sieci Plus.
Polkomtel zapowiada też, że na przełomie trzeciego i czwartego kwartału wystartuje z usługą hurtowego zakupu abonamentu WLR, co umożliwi klientom sieci stacjonarnej korzystającym z usług Polkomtela opłacać abonament operatorowi sieci Plus.