Lotos Oil zwiększył sprzedaż olejów o 10%, jest nadal liderem

Warszawa, 10.04.2007 (ISB) - Należąca do Grupy Lotos spółka Lotos Oil, osiągnęła wzrost sprzedaży wyrobów własnych w 2006 roku o blisko 10% w stosunku do poprzedniego roku i utrzymała pozycję lidera na polskim rynku olejów z udziałem w wysokości 30%, poinformował Lotos we wtorek.

Aktualizacja: 22.02.2017 20:37 Publikacja: 10.04.2007 14:15

"Dla spółki Lotos Oil 2006 rok był okresem umocnienia pozycji lidera na rynku polskim. W segmencie olejów silnikowych i przemysłowych spółka osiągnęła wzrost sprzedaży wyrobów własnych o blisko 10% w stosunku do poprzedniego roku"- czytamy w komunikacie.

Lotos podał, że według najnowszych badań PBS Consultants Poland za rok 2006, Lotos Oil utrzymuje pozycję lidera rynku olejów silnikowych z udziałami około 30%.

Oprócz olejów silnikowych spółka Lotos Oil wytwarza również całą gamę olejów dla przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb energetyki, hutnictwa, górnictwa i przemysłu maszynowego.

"Wzrost sprzedaży to przede wszystkim efekt dobrej koniunktury gospodarczej. Pomimo tego, że w tym segmencie nadal dominują klasyczne rozwiązania, z wolna obserwujemy rosnące zainteresowanie olejami syntetycznymi i semisyntekami - powiedział prezes spółki Jacek Neska, cytowany w komunikacie.

Lotos Oil wchodzi w skład w skład grupy kapitałowej Lotos. W ramach grupy spółka zajmuje się produkcją i dystrybucją olejów smarnych, bazowych oraz przemysłowych, a także smarów. Od wielu lat firma jest liderem rynku olejów silnikowych. Spółka posiada trzy wydziałach olejowe w Czechowicach, Jaśle oraz Gdańsku. (ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego