Getin Holding podzielony

Giełdowa spółka Getin Holding, której większościowym akcjonariuszem jest Leszek Czarnecki, została dzisiaj podzielona na dwa niezależne podmioty gospodarcze - Getin Holding i Get Bank

Aktualizacja: 23.02.2017 11:42 Publikacja: 13.10.2011 18:53

Getin Holding podzielony

Foto: Fotorzepa, Bartek Sadowski bsad Bartek Sadowski

Podział, oficjalnie ogłaszany 27 lipca, nastąpił dzisiaj podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Getin Holding w siedzibie spółki we Wrocławiu. Jak dowiedział się "Parkiet" nie było żadnych głosów przeciw, a akcjonariusze posiadający ponad 10 proc. udziałów w spółce wstrzymali się od głosu.

- Nie było wśród nas hura optymizmu wobec tego pomysłu, ale też nie widzieliśmy powodów by się sprzeciwiać jego realizacji. Większość z nas podchodziła do sprawy w sposób neutralny – mówi „Parkietowi" reprezentant jednego z akcjonariuszy.

W wyniku podziału blisko 94 proc. pakietu akcji Getin Noble Banku zostało przeniesione do kupionego przez Geting Holding Allianz Banku, funkcjonującego obecnie pod nazwą Get Bank.

Po wydzieleniu Get Banku w portfelu Getin Holding jest grupa Carcade, Plus Bank, Getin Interantional, Idea Bank, TU Europa, MW Trade, Panorama Finansów.

W opublikowanym 10 października komunikacie zarząd Getin Holding argumanetował, że za podziałem stoją  przesłanki prawne i ekonomiczne, i jest on z korzyścią dla akcjonariuszy.

W strategii na lata 2011–2013 holding zakłada co najmniej 5 proc. średnioroczny wzrost przychodów operacyjnych, spadek wskaźnika kosztów do dochodów (C/I) z obecnych 55 proc., co najmniej 2-proc. wzrost  sumy bilansowej oraz minimum 5-proc. wzrost należnści od klientów.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego