Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 26.06.2015 06:13 Publikacja: 26.06.2015 06:13
Rynek kapitałowy dobrze oceniał pracę Trepczyńskiego w PZU. Powszechnie jest on uważany za inwestycyjnego fachowca.
Foto: Archiwum
Środowe doniesienia „Parkietu" potwierdził wieczorny komunikat PZU. Ze stanowiskiem z końcem miesiąca pożegna się wiceprezes PZU nadzorujący pion inwestycji Ryszard Trepczyński (szef PZU Inwestycje). To decyzja środowej, popołudniowej rady nadzorczej PZU, która zatwierdziła wniosek prezesa Andrzeja Klesyka. Według naszych informacji stanowisko miał stracić Dariusz Krzewina, jednak te doniesienia nie znalazły potwierdzenia, a Krzewina zachował funkcje w ubezpieczeniowej grupie, w tym na razie prezesa PZU Życie. Pozostali członkowie zarządu PZU: Przemysław Dąbrowski i Tomasz Tarkowski pozostali na stanowiskach. Nową osobą w zarządzie jest Rafał Grodzicki, wiceprezes PZU Życie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas