Francuska spółka odnotowała w tym okresie stratę netto w wysokości 58 mln euro, w porównaniu z 747 mln euro zysku rok wcześniej.

Wynik ten był mniej więcej zgodny z oczekiwaniami analityków i w dużej mierze odzwierciedlał jednorazowe straty. Spółka odpisała od aktywów m.in. 400 mln euro z tytułu spadku wartości jej inwestycji we włoską sieć hipermarketów Finiper. Wynik operacyjny był natomiast dodatni: wyniósł 1 mld euro, o 28 proc. mniej niż przed rokiem.

Obroty grupy Carrefour spadły tylko o 1,6 proc., do 41,3 mld euro, ich dynamika na poszczególnych rynkach była jednak zróżnicowana. O ile w Ameryce Łacińskiej sprzedaż wzrosła o 8,1 proc., a w Azji aż o 14,8 proc., o tyle w Europie spadła o 5,4 proc.

W sierpniu po raz 15 z rzędu indeks PMI dla europejskiego sektora detalicznego utrzymał się poniżej granicy 50 pkt, co oznacza spadek sprzedaży. Jest to głównie efekt rosnącego bezrobocia, które ujemnie oddziałuje na wydatki konsumpcyjne Europejczyków. Mimo tych niesprzyjających warunków, Carrefour utrzymał prognozę zysku operacyjnego na cały rok na poziomie 2,7–2,8 mld euro. Sieć zatrudnia blisko 500 tys. osób w 15,4 tys. sklepów zlokalizowanych w 33 krajach. W Polsce Carrefour posiada ponad 300 sklepów.