Londyn wspólnie z Nowym Jorkiem są na pierwszym miejscu w rankingu światowych centrów finansowych opracowanym przez City of London Corporation. Brytyjska stolica straciła w zestawieniu 15 pkt w porównaniu ze stanem sprzed sześciu miesięcy i zrównała się z Nowym Jorkiem, który zyskał w tym czasie 1 pkt i awansował z drugiej pozycji.Warszawa znalazła się w rankingu City of London Corporation na 67. miejscu (na 75), awansując o dwie pozycje.
Zyskała aż 64 pkt, najwięcej spośród wszystkich uwzględnionych miast. Polska stolica wyprzedziła Moskwę, która spadła (o jedną pozycję) na 68. miejsce. Wyżej od Warszawy znalazły się jedynie dwa miasta naszego regionu: Praga (62. miejsce) oraz Wiedeń (43.).
Stolica Polski ma jednak dużo do odrobienia – w zeszłym roku spadła bowiem aż o dziesięć miejsc m.in. ze względu na bariery biurokratyczne w naszym kraju.
[srodtytul]Regulacja zagrożeniem[/srodtytul]
Ranking oparto na ankietach przeprowadzonych wśród menedżerów. Uwzględniono w nim również takie czynniki, jak: infrastruktura miejska,ceny najmu, dostęp na rynku do specjalistycznej kadry i wpływ kryzysu na instytucje finansowe w danym mieście.