Z danych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wynika, że w 755 z tych przypadków szefowie lub członkowie zarządów tych spółek sprzedawali akcje między podniesieniem i obniżeniem prognoz, a więc w okresie korzystnym do sprzedaży.
Nie ma sposobów, by na podstawie tych danych jednoznacznie stwierdzić, czy sprzedający wiedzieli przed dokonaniem transakcji o zbliżających się złych informacjach, a jest absolutnie dopuszczalne, by również osoby dysponujące poufnymi danymi sprzedawały akcje po podniesieniu prognoz.
W tych 1468 badanych przypadkach zmieniania prognoz o około 9 proc. więcej insiderów sprzedawało akcje w korzystnym okresie niż rok wcześniej. Szefowie spółek i inni członkowie ich kierownictwa często kupują i sprzedają akcje mniej więcej w tym samym czasie każdego roku.
Z 2389 insiderów, którzy sprzedali akcje między zmianami prognoz, około 74 proc. dostałoby za nie mniej pieniędzy, gdyby czekali z transakcją do obniżenia prognozy – wynika z analiz. Ceny papierów traciły na wartości średnio 10,8 proc. między dniem sprzedaży i dniem po ogłoszeniu obniżenia prognoz.