MF Global, który specjalizował się przede wszystkim operacjami na instrumentach pochodnych ogłosił upadłość w 2011 roku, a straty 38 tys. klientów oceniono wówczas na 1,6 miliarda dolarów. Sprawa miała podtekst polityczny, bo MF Global kierował  Jon Corzine, były gubernator stanu New Jersey oraz były senator USA. Corzinie przegrał w 2009 roku wybory na urząd gubernatora z obecnym gospodarzem stanu republikaninem Chrisem Christie.

Ponad 90 proc. z zasądzonej w tym tygodniu sumy zostało już przejęte przez władze regulacyjne. Około 260 milionów dolarów (wraz ze 100-milionową karą) ma wpłynąć na konto syndyka w ciągu najbliższego tygodnia – zarządził sąd na Manhattanie. Dzięki orzeczeniu sądu oraz  działaniom syndyka, który prześledził transfery MF Global do innych instytucji, klienci domu maklerskiego odzyskają cały zainwestowany kapitał – zapewniła  Gretchen Lowe z U.S. Commodity Futures Trading Commission (CFTC), która prowadziła dochodzenie w tej sprawie. Z usług firmy korzystali zarówno zwykli inwestorzy jak i farmerzy, którzy korzystali z kontraktów futures na rynku surowcowym, aby uniezależnić się od wahań cen na rynku płodów rolnych. Właśnie dla tej grupy klientów bankructwo MF Global okazało się najbardziej bolesne, bo często zablokowało im na dwa lata możliwość prowadzenia transakcji na rynku futures.

MF Global ogłosił bankructwo, po ujawnieniu, że zainwestował miliardy dolarów swoich klientów w ryzykowne papiery dłużne w Europie. Informacja wywołała panikę wśród inwestorów, którzy zaczęli wycofywać swój kapitał. Dom maklerski nie wytrzymał tego kryzysu. W toku dochodzenia władz regulacyjnych okazało się też, że firma wykorzystała do własnych celów kapitał inwestorów i po fali paniki inwestorów nie była już w stanie go zastąpić. Władze regulacyjne zarzuciły też MF Global preparowanie sprawozdań finansowych, które miały na celu ukrycie niedoboru funduszy.

CFTC prowadzi jeszcze oddzielne sprawy przeciwko Corzine'owi oraz asystentce skarbnika MF Clobal Edith O'Brien. Sam Corzine musiał już składać zeznania na temat upadku swojej firmy w Kongresie USA gdzie tłumaczył, iż dowiedział się o niedoborze na kontach klientów, gdy było już za późno, aby ratować firmę. O'Brien odmówiła wyjaśnień powołując się na Piątą Poprawkę do Konstytucji USA.

W chwili ogłoszenia upadłości w październiku 2011 roku MF Global dysponował 41 mld dolarów aktywów. Było to ósme co do wielkości bankructwo korporacyjne w historii Stanów Zjednoczonych.