Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 14.10.2015 06:00 Publikacja: 14.10.2015 06:00
Foto: GG Parkiet
Zarząd koncernu browarniczego SABMiller, właściciela m.in. polskiej Kompanii Piwowarskiej, we wtorek wstępnie zaakceptował ofertę przejęcia przez potentata tej branży Anheuser-Busch InBev. Wcześniej czterokrotnie jego awanse odrzucał, tłumacząc, że cena jest za niska. Ostatecznie amerykańsko-belgijski AB InBev zaproponował, że za każdą akcję brytyjskiej spółki jest gotów zapłacić 44 funty (około 250 zł), czyli łącznie ponad 68 mld funtów (387 mld zł).
Jeśli transakcja dojdzie do skutku – a pewne przeszkody mogą stawiać urzędy antymonopolowe w krajach, w których połączone koncerny miałyby dominujący udział w rynku piwa – będzie to czwarta największa fuzja w historii.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W drugim głosowaniu lider CDU/CSU Friedrich Merz został wybrany kanclerzem Niemiec.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Lider CDU/CSU Friedrich Merz nie zdołał zebrać wymaganego poparcia, by w głosowaniu w parlamencie zostać wybranym kanclerzem Niemiec.
Niepewność dotycząca kondycji gospodarki amerykańskiej przemawia za tym, by Rezerwa Federalna na środowym posiedzeniu wstrzymała się z decyzjami o obniżkach stóp.
Towary z Państwa Środka, które miały zostać wyeksportowane do USA, zaczynają zalewać rynek krajowy i bywają sprzedawane z dużymi zniżkami.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Warren Buffett zrobił, co mógł, aby przygotować swojego następcę w Berkshire Hathaway. Powierzył przyszłemu CEO Gregowi Abelowi zarządzanie większością firm, mianował go wiceprezesem, współpracował z nim przy ostatnich inwestycjach w Japonii.
Klaus Schwab jest oskarżany o manipulowanie globalnymi raportami o konkurencyjności, wykorzystanie funduszów organizacji na prywatne luksusy i tworzenie toksycznego środowiska pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas