Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.09.2019 09:37 Publikacja: 30.09.2019 05:00
Foto: Bloomberg
Agencja Bloomberga donosi, że w piątek wysokiej rangi przedstawiciele wielkich banków z USA (m.in. JPMorgan Chase i Goldman Sachs) spotkali się w Pekinie z regulatorami, m.in. z Yi Gangiem, prezesem Ludowego Banku Chin. Ich rozmowy dotyczyły szerszego otwierania chińskich rynków finansowych na inwestorów zagranicznych.
– Chiny są bardzo zdeterminowane, by zreformować swoje rynki finansowe, i wiedzą, że bez wielkich amerykańskich graczy bardzo trudno jest mówić o posiadaniu prawdziwie międzynarodowego rynku. Dla Chin ma również dużo sensu przyciągnięcie do siebie środowiska, mogącego być ważnym źródłem wsparcia lobbingowego – twierdzi Michael Pettis, profesor finansów w Szkole Zarządzania Guanghua na Uniwersytecie Pekińskim.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W drugim głosowaniu lider CDU/CSU Friedrich Merz został wybrany kanclerzem Niemiec.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Lider CDU/CSU Friedrich Merz nie zdołał zebrać wymaganego poparcia, by w głosowaniu w parlamencie zostać wybranym kanclerzem Niemiec.
Niepewność dotycząca kondycji gospodarki amerykańskiej przemawia za tym, by Rezerwa Federalna na środowym posiedzeniu wstrzymała się z decyzjami o obniżkach stóp.
Towary z Państwa Środka, które miały zostać wyeksportowane do USA, zaczynają zalewać rynek krajowy i bywają sprzedawane z dużymi zniżkami.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Warren Buffett zrobił, co mógł, aby przygotować swojego następcę w Berkshire Hathaway. Powierzył przyszłemu CEO Gregowi Abelowi zarządzanie większością firm, mianował go wiceprezesem, współpracował z nim przy ostatnich inwestycjach w Japonii.
Klaus Schwab jest oskarżany o manipulowanie globalnymi raportami o konkurencyjności, wykorzystanie funduszów organizacji na prywatne luksusy i tworzenie toksycznego środowiska pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas