Reklama

Elektromobilność już nam daleko odjechała

Założone przez rząd plany miliona aut elektrycznych w 2025 r. od początku były nierealistyczne.
Elektromobilność już nam daleko odjechała

Foto: Adobestock

Polska znajduje się na jednym z ostatnich miejsc w UE pod względem rozwoju floty elektrycznych samochodów, mamy najdłuższy w Europe czas uruchamiania szybkich stacji ładowania, państwowe i samorządowe instytucje nie wypełniają celów związanych z elektromobilnością. Długą listę utraconych szans na rozwój zrównoważonego transportu ma w czwartek opublikować w „Zielonej księdze nowej mobilności” Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych – pozarządowa organizacja zajmująca się wspieraniem elektromobilnego rynku.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama