Papiery dłużne zostaną wykupione 30 czerwca 2015 roku. Kupon oparty jest na 6-miesięcznej stopie WIBOR i marży wynoszącej 750 pkt. bazowych. Środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na spłatę części zobowiązań grupy International Personal Finance, oraz na finansowanie bieżącej działalności (udzielanie pożyczek).
Podmiotem emitującym dług jest spółka IPF Investment Polska, utworzona specjalnie w tym celu. 100 proc. jej akcji ma spółka-matka.
Emisja obligacji w Warszawie to kolejny etap dywersyfikacji źródeł finansowania biznesu grupy IPF. - W sierpniu wyemitowała obligacje na rynku londyńskim za ok. 190 mln funtów, czyli ok. 225 mln euro – mówi Tomasz Trabuć, rzecznik prasowy Provident Polska. Wcześniej posiłkowała się kredytami konsorcjalnymi. W polskich bankach zaciągnęła je na sumę 50 mln funtów.
Grupa IPF działa w tej chwili w 5 krajach Europy Środkowej i Meksyku. – Myślimy o wejściu do Indii, Bułgarii i na Ukrainę. Nastąpi to wtedy, gdy uznamy, że jest na to dobry moment – zapowiada John Harnett, dyrektor zarządzający grupy IPF.
Polska jest w tej chwili najważniejszym rynkiem dla grupy IPF. W I półroczu 2010 Provident, który ma około 760 tys. klientów, udzielił kredytów o wartości 660 mln zł, o 10 proc. większej, niż w analogicznym okresie 2009 r. Działalność na rynku polskim, czeskim i słowackim przyniosła grupie IPF w I połowie roku 34,4 mln funtów zarobku.