Reklama

Dolar nadal pod ostrzałem. Czy Fed rzuci mu koło ratunkowe?

Amerykańska waluta, po chwilowym umocnieniu z końca ubiegłego tygodnia, wróciła do dalszej deprecjacji. W tym tygodniu oczy inwestorów będą zwrócone przede wszystkim na Rezerwę Federalną. Jej retoryka może przesądzić o dalszym ruchu zielonego.
Dolar nadal pod ostrzałem. Czy Fed rzuci mu koło ratunkowe?

Foto: Adobestock

Nie kończą się kłopoty amerykańskiego dolara. W poniedziałek znów tracił on na wartości, a główna para walutowa EUR/USD ponownie spoglądała w kierunku poziomu 1,16. Napięcia na Bliskim Wschodzie tylko więc na chwilę były w stanie wesprzeć zielonego, który przecież jeszcze nie tak dawno był postrzegany, jako bezpieczna przystań. Czy na dobre utracił on już ten status i skazany jest na dalszą przecenę?

Wątpliwa bezpieczna przystań

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama