Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Producent gier to jedna z najsłabszych spółek pierwszego kwartału i marca. Szczególnie dotkliwy był ostatni tydzień. Aktualizacja strategii nie zachęciła inwestorów do kupowania. Wręcz przeciwnie – przy dużych obrotach sprowadzili oni wycenę nawet do 181,5 zł. To najniższy kurs od marca 2019 r. Dołek sprzed roku został pogłębiony, a na średnich z 50 i 200 sesji aktywna jest formacja krzyża śmierci. CDR wszedł w fazę bessy i choć z pewnością wielu będzie „łapać nóż", to z punktu widzenia AT ryzyko pogłębienia spadku wciąż jest tutaj duże.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Indeks krajowych dużych spółek ostatnie dni spędził w zakresie około 60 pkt, poruszając się wokół 2950 pkt. WIG20 wciąż jest blisko tegorocznych rekordów, ale popyt najwyraźniej potrzebuje czasu, by zrobić kolejne kroki na drodze wzrostów.
W piątek rano indeks WIG rósł w porywach do 108 848 pkt. To nowy rekord historyczny szerokiego indeksu. Motorem napędowym GPW były duże spółki, ale druga i trzecia linia naszej giełdy też radziły sobie obiecująco.