Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.04.2016 06:00 Publikacja: 04.04.2016 06:00
Spółka prezesa Mariusza Raczyńskiego może rozpocząć wypłacanie dywidend w przyszłym roku.
Foto: Archiwum
– Chcielibyśmy, aby podobnie jak w poprzednich latach nasze przychody rosły szybciej, niż szacowana wartość rynku – mówi Mariusz Raczyński, prezes AAT Holdingu, przypominając, że eksperci prognozują wzrost rynku elektronicznych systemów zabezpieczeń w Polsce w najbliższych latach na 6 proc. rocznie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
Rosnące koszty pracowników skłonią deweloperów do korzystania z prefabrykacji – oczekuje firma, która zabiega też o zlecenia na obiekty komunalne.
W maju i czerwcu deweloperska grupa ma do wypłaty kilka transz odsetek polskim obligatariuszom. To będzie pierwszy test przed lipcowym testem spółki matki, która musi wykupić newralgiczną serię.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Fundamenty są bez zmian, a bieżąca wycena rynkowa jest znacznie wyższa od wartości wynikających z metod DCF i porównawczej.
Klub milionerów i milionerek liczy tym razem 43 osoby. Na ich wynagrodzenia spółki przeznaczyły łącznie 102 mln zł. Rekordziści zarobili po 5 mln zł. Duża część apanaży to premie uzależnione głównie od wypracowanych przez firmy wyników finansowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas