Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 14:24 Publikacja: 29.10.2016 06:01
Foto: GG Parkiet
Tak znaczne wahania wyniku to efekt różnego rodzaju zdarzeń jednorazowych. Po trzech kwartałach br. największy wpływ na wyniki skonsolidowane miały in plus – dywidenda z Netii (23 mln zł) oraz rozpoznanie aktywa podatkowego (22,5 mln zł), a in minus niegotówkowy odpis na sporne zobowiązanie z tytułu VAT w spółce zależnej Mennica Metale Szlachetne. Spór z fiskusem będzie rozpatrywany przez Naczelny Sąd Administracyjny.
Po eliminacji czynników jednorazowych grupa pokazałaby wzrost zysku operacyjnego o 60 proc., do 24 mln zł, a czystego zarobku o 217 proc., do 19 mln zł.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pierwsza obniżka stóp to dawka optymizmu, ale wciąż otoczenie rynkowe jest wymagające. Spółka chce sprzedać więcej mieszkań i podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy.
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Chociaż deweloper przekazał klientom znacznie mniej mieszkań, to osiągnął lepsze przychody i bardzo dobrą rentowność. Murapol celuje we wzrost sprzedaży w 2025 r.
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas