Technologie

P4: Nie ma rozmów o wejściu TP do Play

P4, operator komórkowej sieci Play, na koniec roku chce mieć 4,5 mln klientów (a właściwie aktywnych kart w telefonach komórkowych). W połowie roku było ich 4 mln. Aby zrealizować plan, Play będzie musiał sprzedawać karty szybciej niż konkurencyjni operatorzy

P4, operator sieci Play, ma ambitne plany rozwoju i wypracowania zysku EBITDA w przyszłym roku. Strategia firmy nie wyklucza wejścia na giełdę. Jednak bliżej GPW wydaje się być Polkomtel.

Foto: GG Parkiet, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

– Podtrzymujemy plan przychodów na ten rok w wysokości 2 mld zł – powiedział Jorgen Bang-Jensen, prezes zarządu P4, cytowany przez agencję Reutera. W 2009 r. przychody wyniosły 1,34 mld zł. Zarząd deklaruje, że w tym roku (po raz pierwszy od startu w 2007 r.) spółka osiągnie pozytywny wynik EBITDA.

Jorgen Bang-Jensen powiedział, że strategicznym celem P4 jest osiągnięcie 15–20-procentowego udziału w polskim rynku komórkowym. Play aktywnie walczy o szybko rozwijający się segment mobilnego dostępu do Internetu.

Spółka P4 jest kontrolowana przez grecki fundusz Tollerton oraz islandzki Novator. Tollerton przejął odpowiedzialność za P4 i większościowe udziały dwa lata temu. Od tego momentu nie ustają spekulacje, kto i kiedy może kupić Playa.

Na wiosnę zainteresowanie firmą oficjalnie wyrażał Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej. Przedstawiciele obu spółek szybko jednak zaczęli dementować, że prowadzą jakieś rozmowy. Także wczoraj Jorgen Beng-Jensen powiedział, że żadnych negocjacji z TP nie ma.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.