Technologie

Grażyna Piotrowska-Oliwa nie zostanie w grupie FT

Grażyna Piotrowska-Oliwa nie przyjęła propozycji France Telecom, aby po
odejściu z PTK Centertel pozostać w grupie FT

Grażyna Piotrowska-Oliwa nie przyjęła propozycji France Telecom, aby po odejściu z PTK Centertel pozostać w grupie FT

Foto: Fotorzepa, Jakub Kamiński Jakub Kamiński

- Ze względów rodzinnych nie chcę wyjeżdżać z Polski. Dlatego też nie biorę pod uwagę ofert pracy za granicą, które otrzymuję - tłumaczy Piotrowska-Oliwa.

Była prezes sieci Orange w Polsce raczej nie podejmie też przez najbliższy rok pracy u konkurencji. - Obowiązuje mnie 12-miesięczny zakaz konkurencji i nie sądzę, aby grupa TP z niego zrezygnowała - mówi. Zapewnia, że jeszcze nie wie, jak dalej rozwinie się jej zawodowa kariera.

Piotrowska-Oliwa była prezesem zarządu PTK Centertel od marca 2007 roku. Zastąpiła na stanowisku Jean-Marca Vignollesa. Wcześniej pracowała dla Telekomunikacji Polskiej jako dyrektor wykonawczy ds. strategii, rozwoju i oferty hurtowej.

Piotrowska-Oliwa (39) jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. Ukończyła studia MBA w INSEAD (Executive MBA), Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz London School of Economics. W latach 1997-2000 była Naczelnikiem Wydziału Spółek Strategicznych i Instytucji Finansowych Ministerstwie Skarbu Państwa, prowadząc projekty związane z branżą finansową i telekomunikacyjną.

Z sektorem telekomunikacyjnym jest związana od 2001 roku, początkowo jako dyrektor departamentu współpracy z regulatorem w TP.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.