REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Warunki emisji PCC Exol na tle spółek z grupy PCC

Emisja obligacji czwartej już spółki z grupy PCC SE, kierowana do detalicznych inwestorów, to gratka na tle pozostałych papierów spółek z grupy.

Porównanie wskaźników zadłużenia spółek z grupy PCC SE na Catalyst

Foto: GG Parkiet

Spółki z grupy PCC prezentują bardzo różne poziomy zadłużenia i zdolności do jego obsługi, ale rynek wycenia je tak, jakby właściciel (zarejestrowania w Niemczech spółka holdingowa PCC SE) gwarantował spłatę każdej z serii (tak nie jest). Sam zresztą PCC SE z długiem netto przekraczającym EBITDA 8,5-krotnie wypadłby pod tym względem blado na tle większości dużych firm z Catalyst. O tym, jak istotne są koszty finansowe dla grupy PCC przekonuje sama różnica między zyskiem operacyjnym (27,7 mln EUR) i brutto (4,4 mln EUR). Ale to nie PCC SE jest emitentem czy gwarantem kolejnej publicznej emisji obligacji.

Bez kompleksów

Debiutantem na rynku publicznych emisji obligacji jest PCC Exol, który tak jak cała grupa jest związany z chemią (w tym wypadku chodzi o zastosowanie w kosmetykach, środkach czystości i w przemyśle). Exol jest spółką wydzieloną w 2008 r. z majątku PCC Rokita, perły w koronie PCC SE. Ze względu na obszar działalności, wspólne korzenie i właściciela, właśnie z obligacjami PCC Rokita, ofertę Exol porównać najłatwiej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA