REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Stal może nadal drożeć, tempo nadają huty

Jerzy Bernhard | Z prezesem Grupy Stalprofil rozmawia Adam Roguski
Foto: Archiwum

Jak wynika z danych udostępnianych przez Polską Unię Dystrybutorów Stali, w I kwartale tego roku ceny wyrobów hutniczych spadły do poziomów najniższych od 2009 r. Jednak od kilku tygodni obserwujemy odbicie od tego dna. Jakie są zapatrywania Stalprofilu na dalszą część tego roku?

I kwartał upłynął pod znakiem bardzo niskich cen stali, pod jego koniec zaczęliśmy obserwować tendencje wzrostowe i jeszcze wyraźniej widać to w kwietniu. Mamy do czynienia ze wzrostem cen surowców do produkcji stali – rudy żelaza czy węgla koksującego. W ślad za tym huty zdecydowały się ogłosić podwyżki cen wyrobów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA