Nawigacja

Nagrody „Parkietu” Byki i Niedźwiedzie. Pretendenci do tytułu spółka roku z indeksu mwig40

Indeks mWIG40 w ubiegłym roku zyskał zaledwie 2,4 proc., co jest i tak dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę 10-proc. spadek indeksu szerokiego rynku. Do maja mWIG40 zyskał prawie 14 proc., ale w kolejnych miesiącach nastąpiły bardzo mocne wahania.
Foto: Archiwum

Na tym tle bardzo dobrze poradziły sobie cztery spółki, które uhonorowaliśmy nominacjami do naszej nagrody. Prezentujemy je w kolejności alfabetycznej.

CD Projekt odniósł spektakularny międzynarodowy sukces, wydając grę „Wiedźmin 3". Trzyletnie nakłady zwróciły się w dniu premiery, zysk netto za 2015 r. będzie rekordowy. Akcje spółki podrożały o 33 proc.

Wartość chemicznego Ciechu w ubiegłym roku wzrosła o 102 proc. – to drugi wynik w całym indeksie. Po trzech kwartałach firma pokazała bardzo dobre wyniki, choć jeszcze niedawno stała na skraju bankructwa.

Akcje windykacyjnego Kruka podrożały o 60 proc. Firma odnotowała poprawę wyników. Mimo pojawienia się silnej konkurencji utrzymuje pozycję lidera w Polsce i snuje plany podboju Europy – w ub.r. weszła do Niemiec.

Kapitalizacja Grupy Azoty – drugiego producenta nawozów w Unii Europejskiej – wzrosła o 57 proc., a zysk netto się podwoił. Grupa wdraża program poprawy efektywności i planuje wielomiliardowe inwestycje.

Uroczysta gala i rozdanie statuetek 10 marca 2016 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.