Gospodarka

Hossa rozruszała giełdowe ETF-y

Choć miesiąc się jeszcze nie skończył, marcowa wartość obrotów certyfikatami funduszy indeksowych
notowanych na GPW jest już najwyższa od października 2013 r. Eksperci studzą jednak optymizm.
Foto: GG Parkiet

– W lutym po raz pierwszy od września 2013 r. (drugi taki przypadek w historii) spośród trzech ETF notowanych na GPW to nie instrument odwzorowujący WIG20 cieszył się największym zainteresowaniem inwestorów – zwraca uwagę dr hab. Tomasz Miziołek z Uniwersytetu Łódzkiego. Najwyższą wartość obrotów – 3,7 mln zł – osiągnęły certyfikaty ETF odwzorowującego niemiecki indeks DAX. Były dwukrotnie wyższe niż dla instrumentu na WIG20.

Jaskółka wiosny nie czyni

Inwestorzy dość szybko – jak na uczestników funduszy inwestycyjnych – zauważyli hossę w Niemczech. O ile w ubiegłym roku oba indeksy blue chips – polski i niemiecki – poruszały się w trendzie bocznym, o tyle od początku roku DAX zdecydowanie oderwał się od WIG20.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.