Analitycy typują spółki zagraniczne: Walt Disney Company, Davide Campari

Analitycy techniczni wskazują spółki z zagranicznych rynków, które ich zdaniem mogą w najbliższej przyszłości dać zarobić. Na kogo tym razem stawiają eksperci?

Publikacja: 28.09.2017 11:35

Analitycy typują spółki zagraniczne: Walt Disney Company, Davide Campari

Foto: AFP

Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym lub spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Krzysztof Borowski, prof. SGH

Davide Campari

Cena akcji od czerwca tego roku znajduje się w trendzie bocznym (potwierdzonym przez układ wstęgi Bollingera i układ średniej ruchomej 13-sesyjnej). Można też mówić o fali korekty, po wcześniejszej aprecjacji ceny. Kolejne opory położone są na: 6,25; 6,31 i 6,41 euro. Ostatni duży biały korpus świecy stwarza pewną nadzieję, że cena będzie próbowała się wybić w górę. Na wskaźnikach analizy technicznej: MACD, ROC i RSI, pojawiły się wskazania kupna. Wskaźnik Akumulacja/Dystrybucja zakręcił w górę, a A/D Chaikina znajduje się powyżej linii zero.

Mateusz Groszek, analityk Admiral Markets

The Walt Disney Company

Kurs akcji największej na świecie korporacji mediowej, The Walt Disney Company, walczy o pokonanie istotnego oporu. Po 76 miesiącach wzrostów papiery wartościowe Disney'a wpadły w szeroką konsolidację i nie ma co się temu dziwić. Od 2012 r. spółka zaciąga coraz większy dług, co negatywnie wpływa na długoterminową oraz krótkoterminową płynność. Ponadto popularny wskaźnik P/E wynosi 17, z kolei powyżej tej wartości uważa się, że mamy do czynienia z bańką spekulacyjną. Natomiast patrząc na samą rentowność spółki, nie możemy do niczego się przyczepić. Marża zysku operacyjnego kształtuje się na poziomie 25 proc., co jest jednym z lepszych wyników w tej branży. Ponadto stopa zwrotu na kapitale własnym sięgnęła 20 proc. Zatem z jednej strony mamy wysoką rentowność, a z drugiej rosnący dług. Czy akcje wyrwą się z szerokiej konsolidacji? Bardzo prawdopodobne, ale na samym początku musimy zobaczyć wzrost lub spadek na głównych amerykańskich indeksach giełdowych jak chociażby S&P 500, bowiem 1000-dniowa korelacja tych dwóch instrumentów wynosi 71 proc. Z technicznego punktu widzenia od dwóch lat Notowania #DIS poruszają się w szerokiej konsolidacji. Wsparcie zostało utworzone na poziomie 84-89 dol., natomiast opór 30 dol. wyżej. Na chwile obecną spółka znalazła się w połowie drogi do wsparcia, ale oscylator stochastyczny wskazuje na mocne wyprzedanie spółki. Może być to zapowiedzią powolnego odwrócenia kierunku notowań.

Analizy rynkowe
Giełdowe rekiny są coraz grubsze. Założyciel Dino odskoczył całej reszcie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Analizy rynkowe
Polski rynek wciąż zyskuje bez euforii wśród inwestorów
Analizy rynkowe
Lokomotywy z indeksu mWIG40 dały zarobić
Analizy rynkowe
Ewolucja protekcjonizmu od Obamy do Trumpa 2.0
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Analizy rynkowe
Czy Trump chce wyrzucić Powella, czy tylko gra na osłabienie dolara?
Analizy rynkowe
Czy należy robić odwrotnie niż radzi Jim Cramer?