REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Transport

PCM kręci nosem również na ofertę Hitachi

Bitwa o Prime Car Management trwa najlepsze. Problem w tym, że zarządowi firmy nie podoba się ani oferta PKO Leasing ani też Hitachi Capital Polska.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Obie firmy ogłosiły wezwanie na papiery Prime Car Management.  PKO Leasing cenę w wezwaniu ustaliło na 11,38 zł. Zarząd Prime Car Management w oficjalnym stanowisku podkreślił jednak, że jego zdaniem cena ta nie odzwierciedla wartości godziwej firmy. Hitachi Capital Polska zaoferowało wyższą cenę. Wynosi ona 12,09 zł. I w tym przypadku opinia PCM jest jednak negatywna.

„W ocenie zarządu spółki, zaproponowana w wezwaniu cena akcji nie odzwierciedla wartości godziwej spółki" – podkreślono w oficjalnym komunikacie. „W treści wezwania wzywający nie przedstawił w wezwaniu konkretnych informacji na temat możliwego wpływu wezwania na zatrudnienie w spółce, ani żadnych innych informacji, których treść odnosiłaby się do strategicznych planów wzywającego wobec spółki i ich prawdopodobnego wpływu na zatrudnienie w spółce oraz na lokalizację prowadzonej przez spółkę działalności. W związku z powyższym, zdaniem zarządu treść wezwania i powyższe uwarunkowania nie pozwalają zająć jednoznacznego stanowiska w sprawie wezwania i uznać, czy może ono wpłynąć negatywnie czy pozytywnie na interes spółki tak w aspekcie jej bieżącej działalności, jak i lokalizacji tej działalności, realizowanej strategii czy poziomu zatrudnienia" – czytamy dalej.

Warto zwrócić uwagę, że akcje PCM są wycenianie powyżej ceny z wezwania Hitachi. Obecnie na rynku za papiery PCM trzeba płacić około 13,6 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA