Technologie

Wieści z Bloober Teamu

Inwestorzy spodziewali się, że do końca roku na rynek napłyną informacje dotyczące przeglądu opcji strategicznych studia. Termin ten przesunięto jednak o miesiąc.

Prezesem i największym akcjonariuszem Bloober Teamu jest Piotr Babieno.

Foto: materiały prasowe

„ Zarząd (...) postanowił przedłużyć proces przeglądu opcji strategicznych do końca stycznia 2021 roku. Będzie przekazywał do publicznej wiadomości informacje o przebiegu procesu przeglądu opcji strategicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa" – czytamy w raporcie bieżącym, który dziś trafił na rynek.

Czytaj także: Wokół Bloobera kręcą się branżowi giganci

W sierpniu spółka wybrała doradców do obsługi transakcji fuzji lub przejęcia - Juno Capital Partners oraz Trigon Investment Banking. Był to element przeglądu opcji strategicznych. Studio poinformowało, że rozważa różne możliwości rozwoju, w szczególności pozyskanie międzynarodowego partnera strategicznego lub finansowego, albo dokonanie transakcji o innej strukturze.

Z nieoficjalnych informacji „Parkietu" wynika, że zainteresowanie Blooberem jest duże i płynie między innymi z ze strony dużych, branżowych koncernów z Azji.

Bloober Team jest producentem gier komputerowych w segmencie horrorów. Obecnie czeka na premierę swojej największej produkcji: "The Medium". Zaplanowano ją na 28 stycznia 2021 r. Początkowo była mowa o 10 grudnia 2020 r. ale data zbiegła się z terminem premiery „Cyberpunka" CD Projektu.

We wtorek po południu kurs Bloobera rośnie o niespełna 2 proc. do 194 zł. Kapitalizacja studia wynosi około 340 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.