Technologie

Atende wychodzi z inwestycji w Sputnik Software, zanotuje 9,7 mln zł zysku

Atende zawarło umowę z STGE w sprawie sprzedaży 60% udziałów w Sputnik Software za 16,2 mln zł, podała spółka. W wyniku transakcji zanotuje 9,7 mln zł zysku.
Foto: materiały prasowe

"STGE zapłaci cenę sprzedaży w dwóch częściach: kwotę 8 mln zł w terminie 3 dni roboczych od dnia zawarcia umowy, a kwotę 8,2 mln zł do 31 stycznia 2020 r. W przypadku niedokonania przez STGE zapłaty ceny sprzedaży w terminie, emitent jest uprawniony do odstąpienia od umowy" - czytamy w komunikacie.

Przed zawarciem umowy spółka STGE, która jest kontrolowana przez dwóch członków zarządu Sputnik Software, posiadała 40% udziałów, podano także.

"Celem transakcji jest realizacja przez emitenta zysku z inwestycji w Sputnik Software. Wartość księgowa udziałów będących przedmiotem sprzedaży wynosi 6,5 mln zł. W wyniku transakcji Spółka zanotuje 9,7 mln zł zysku" - czytamy dalej.

Atende dostarcza rozwiązania teleinformatyczne dla firm i instytucji. Specjalizuje się w trzech dziedzinach: sieci i bezpieczeństwa teleinformatycznego, wysokowydajnych systemów obliczeniowych oraz infrastruktury teleinformatycznej, szczególnie dla centrów danych.

Powiązane artykuły