Technologie

Detallion Games: Powroty po latach

Kolejne studio z grupy PlayWay zadebiutuje na New Connect jeszcze w tym roku. Detalion Games to, jak określa prezes Aleksandra Cwalina, duchowy spadkobierca działającego w latach 90. studia Detalion.
Foto: materiały prasowe

– Nie określamy się jako reaktywacja tego studia, a jeśli już, to w sensie duchowym. Roland Pantoła, obecnie nasz game designer, zakładał pierwszy Detalion – wyjaśnia. – Kończymy właśnie naszą pierwszą grę, „Nemezis: Mysterious Journey III". Będzie się ona odwoływać do mechanik znanych z takich gier przygodowo-logicznych, jak „Schizm" czy „Reah". Nie będzie jednak miała tak wyśrubowanego poziomu trudności. Zaoferujemy różne poziomy trudności dla mniej i bardziej wymagających graczy. Staramy się umieścić różne rozwiązania – zdradza.

Jednak gry przygodowe to niejedyna nisza, w którą chce wejść spółka. Obecnie trwają preprodukcje trzech gier: symulatora maszyn oblężniczych, napadu na bank w ujęciu zagadek logicznych oraz symulatora psiego fryzjera z własnym salonem. Jednak najbliżej do premiery ma gra „Czarnobyl 1986", którą Detalion wyda po „Nemezis".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.