Technologie

CD Projekt. Dobre nastroje przed premierą

Za tydzień, 10 grudnia, na rynek trafi „Cyberpunk 2077". Notowania CD Projektu w środę ciągnęły WIG20 w górę, kontynuując tym samym trwającą już cztery dni zwyżkową serię. Kapitalizacja studia po południu sięgnęła 40 mld zł.

Prezesem CD Projektu jest Adam Kiciński.

Foto: materiały prasowe

Na rynek trafia coraz więcej szczegółów dotyczących „Cyberpunka". W kulminacyjną fazę weszła kampania marketingowa gry. Na razie nie wiadomo, kiedy na rynek trafią pierwsze informacje ze spółki dotyczące sprzedaży. Zarząd zadeklarował, że tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Na premierę „Cyberpunka" patrzą z uwagą też przedstawiciele konkurencyjnego studia People Can Fly, które właśnie przeprowadza ofertę publiczną akcji. Zdaniem analityków udana premiera CD Projektu byłaby dla PCF dobrą informacją, ponieważ pomogłaby podtrzymać dobre nastawienie inwestorów do twórców gier. CD Projekt, Techland i People Can Fly znajdują się w wąskim gronie krajowych spółek tworzących gry AAA, wysokobudżetowe, duże produkcje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.