Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kurs 11 bit studios w środę rósł nawet o 5 proc. w reakcji na publikację wyników za III kwartał. W trakcie dziewięciu miesięcy spółka wypracowała lepsze rezultaty, niż zakładała na cały rok. W kolejnych kwartałach zamierza się skupić na rozbudowie portfela gier własnych i z wydawnictwa. W 2021 r. rozpocznie komunikację marketingową nowych produkcji. Zapowiada też dalszy wzrost zatrudnienia.
Na koniec września w 11 bit studios pracowało niemal 160 osób. Motorem wyników jest przede wszystkim „Frostpunk" i dodatki do tej gry. Giełdowa spółka podkreśla też jednak, że istotnym uzupełnieniem jej wyników są tytuły z wydawnictwa. Sprzedaż „Moonlightera", „Children of Morta" oraz pozostałych produkcji odpowiada aktualnie za 28 proc. całkowitych przychodów spółki. Zarząd przekonuje, że potencjał tych tytułów jeszcze się nie wyczerpał. Duże nadzieje pokłada też we wspomnianym już „Frostpunku" m.in. w związku z premierą wersji na urządzenia mobilne, która planowana jest na 2021 r. Spółka nie zdradza, na które półrocze.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.