Technologie

11 bit studios: Trwają prace nad nowymi grami

„Frostpunk" nadal napędza wyniki.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Kurs 11 bit studios w środę rósł nawet o 5 proc. w reakcji na publikację wyników za III kwartał. W trakcie dziewięciu miesięcy spółka wypracowała lepsze rezultaty, niż zakładała na cały rok. W kolejnych kwartałach zamierza się skupić na rozbudowie portfela gier własnych i z wydawnictwa. W 2021 r. rozpocznie komunikację marketingową nowych produkcji. Zapowiada też dalszy wzrost zatrudnienia.

Na koniec września w 11 bit studios pracowało niemal 160 osób. Motorem wyników jest przede wszystkim „Frostpunk" i dodatki do tej gry. Giełdowa spółka podkreśla też jednak, że istotnym uzupełnieniem jej wyników są tytuły z wydawnictwa. Sprzedaż „Moonlightera", „Children of Morta" oraz pozostałych produkcji odpowiada aktualnie za 28 proc. całkowitych przychodów spółki. Zarząd przekonuje, że potencjał tych tytułów jeszcze się nie wyczerpał. Duże nadzieje pokłada też we wspomnianym już „Frostpunku" m.in. w związku z premierą wersji na urządzenia mobilne, która planowana jest na 2021 r. Spółka nie zdradza, na które półrocze.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.