Technologie

Inwestorzy wierzą w XTPL

W reakcji na komunikat wrocławskiej spółki jej notowania przed końcem wtorkowej sesji poszły mocno w górę. Jak dalej zachowa się kurs?
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

XTPL we wtorek po południu poinformowało o  podpisaniu umowy z chińskim gigantem rynku wyświetlaczy - firmą BOE. Umowa uruchamia proces oceny  technologii XTPL przez chińskiego partnera.

„Obecny etap współpracy ma na celu potwierdzenie parametrów technologii XTPL oraz zdefiniowanie zakresu modyfikacji, koniecznych do przeprowadzenia pod kątem zaspokojenia potrzeby technologicznej BOE" – poinformowało XTPL. Podkreśliło, że zgodnie z deklaracjami chińskiego partnera, następstwem sukcesu na tym etapie będą negocjacje biznesowe, mające na celu podpisanie komercyjnego kontraktu.

Filip Granek, prezes XTPL podkreśla, że umowa z BOE potwierdza, że technologia spółki znajduje się w obszarze zainteresowań największych światowych producentów wyświetlaczy. Przychody BOE w 2018 r. wyniosły 13,9 mld USD .

- BOE zgłosiło się do nas podczas tegorocznych targów branżowych Display Week w Kalifornii - informuje,  cytowany w komunikacie,  prezes giełdowej spółki. Wyjaśnia, że  XTPL zaoferuje chińskiemu partnerowi technologię umożliwiającą poprawę przewodnictwa elektrycznego w nowych generacjach wyświetlaczy.

- Częściowo to rozwiązanie technologiczne rozwinęliśmy już w ramach prac nad technologią dedykowaną  rynkowi naprawy defektów w branży wyświetlaczy oraz do rynku  inteligentnego szkła. Mniejszy jest zatem zakres wstępnych prac badawczo – rozwojowych, które wymagane są, by dostosować technologię bazową do konkretnego tzw. pola aplikacyjnego – podkreśla prezes.

XTPL w lutym przeniosło się z NewConnect na GPW. Po uwzględnieniu wtorkowej zwyżki kapitalizacja rynkowa spółki wynosi niemal ćwierć miliarda złotych.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.