Technologie

Szukając sensu dla 5G. Mazars kusi telekomy płatnościami

Operatorzy komórkowi od kilku lat próbują sił w usługach finansowych. Mimo to stanowią one niewielką część ich przychodów.
Foto: Adobestock

Nie pomogło, że cztery największe telekomy nawiązały współpracę z bankami i były pośrednikami dla mBanku (umowa z Orange została zakończona z końcem 2018 r.), Alioru (T-Mobile Usługi Bankowe) i Invest Banku (Plus Bank). Obecnie najbardziej rozwijaną przez telekomy usługą finansową jest tzw. direct billing, czyli możliwość płacenia za zakup produktu (najczęściej elektronicznego) wraz z miesięcznym rachunkiem.

Orange Polska – śladem głównego właściciela, francuskiego Orange – przygotowuje się do wprowadzenia bankowości w nowej odsłonie. Ma to nastąpić na przełomie lat 2021/2022. Z naszych informacji wynika, że polski telekom nie zamierza się starać o przejęcie już działającego w Polsce banku, mimo że na sprzedaż jest mBank.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.