Technologie

Asbis: Mocny popyt na IT

Lekkim wzrostem zareagowały we wtorek notowania akcji Asbisu na publikację przychodów za sierpień.
Foto: materiały prasowe

Wyniosły one 243 mln USD, czyli były o 18 proc. wyższe niż w tym samym okresie 2020 r. Spółka podkreśla, że sierpień to z reguły miesiąc spowolnienia wakacyjnego w branży IT, jednak w tym roku sprzedaż była bardzo wysoka. Dla Asbisu był to drugi, po marcu, najlepszy miesiąc pod względem przychodów w tym roku. Teraz spółka szykuje się do IV kw., który tradycyjnie w sektorze IT jest okresem żniw.

We wtorek za akcję Asbisu płacono prawie 26 zł. To pięć razy więcej niż 12 miesięcy temu. Mimo tej imponującej stopy zwrotu zdaniem analityków akcje nadal są niedowartościowane. Przy wtorkowym kursie kapitalizacja Asbisu wynosi 1,4 mld zł. Wycena uwzględniająca średnią cenę docelową z najnowszych rekomendacji implikuje wartość spółki w okolicach 2,4 mld zł – wynika z naszych szacunków. Najwyżej, bo aż na 70 zł, akcje Asbisu wycenia Argus Research.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.