Technologie

Drago entertainment królem sesji

Notowania studia zyskują dziś niemal 40 proc. przy wysokim obrocie. To reakcja na sukces najnowszej gry.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W poniedziałek na rynkach kapitałowych zdecydowanie dominuje podaż. WIG oraz WIG20 tracą ponad 2 proc. Sprzedający dominują też na NewConnect, ale tam skala wyprzedaży nie jest tak mocna. Około godz. 12 NCIndex traci nieco ponad 1 proc.

Najlepszą spółką podczas dzisiejszej sesji na małej giełdzie jest Drago entertainment. Jego akcje od rana mocno drożeją przy wysokim obrocie (najwyższym na NewConnect). Około godz. 12 kurs studia rośnie o 37 proc. do prawie 79 zł. Właściciela od rana zmieniły już akcje o wartości przekraczającej 5,6 mln zł. To stanowi aż 42 proc. obrotów na całym NCIndex. Akcje Drago drożały już w zeszłym tygodniu w reakcji na udaną premierę (odbyła się 15 września) „Gas Station Simulator". Gra zwróciła koszty (ok. 450 tys. zł) w ciągu zaledwie 90 minut od premiery i wskoczyła na pierwsze miejsce zestawienia Global Top Sellers. Teraz studio podało dodatkowe informacje dotyczące gry: została sprzedana w liczbie około 71 tys. sztuk w ciągu 72 godzin od premiery na platformie Steam. To wynik o 29 proc. wyższy w stosunku do innego sprzedażowego hitu z portfela studia Movie Games (znaczącego udziałowca Drago entertainment i wydawcy nowej gry), czyli „Drug Dealer Simulator", który w analogicznym czasie osiągnął poziom 55 tys. sprzedanych sztuk.

Drago entertainment podkreśla, że sprzedaż „Gas Station Simulator" cały czas rośnie, obecnie wynosi ponad 100 tys. egzemplarzy. Około 83 proc. opinii graczy ma charakter pozytywny. Studio wskazuje też na rosnący z dnia na dzień tzw. peak użytkowników, liczy on ponad 12 tys. Jest wyższy niż np. w przypadku takich gier jak „House Flipper" (z grupy PlayWaya) oraz Ghostrunner (stworzona przez One More Level).

„Gas Station Simulator" to produkcja, w której gracze odnawiają i rozbudują zniszczoną stację benzynową. Zajmują się renowacją i zagospodarowaniem budynku stacji, dojazdu do niej i terenu wokół.

- Dużym wyróżnieniem jest fakt, że zaledwie po 72 godz. od premiery nakład tytułu liczył 71 tys. sprzedanych egzemplarzy. Był to moment, w którym udało nam się pobić wyniki sprzedaży niekwestionowanych hitów tj. „Drug Dealer Simulator" od naszego głównego akcjonariusza i wydawcy gry - studia Movie Games, a także kilku popularnych tytułów z grupy PlayWaya - komentuje Lucjan Mikociak, współzałożyciel Drago entertainment. Studio informuje, że ze względu na dużą popularność „Gas Station Simulator" postanowiło rozbudować uniwersum gry. Zapowiedziało tytuł „Road Diner Simulator", który trafił już na Global Top Wishlist.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.