Technologie

Ruszają zapisy na I transzę w ofercie publicznej akcji Render Cube

Render Cube rozpoczął dziś przyjmowanie zapisów na akcje w ramach I transzy emisji akcji serii C, skierowanej do większych inwestorów indywidualnych. Natomiast 27 lipca rozpoczną się zapisy w transzy prezentowanej na platformie CrowdConnect.pl, podała spółka. W obu transzach oferowanych będzie po 12 950 akcji przy cenie emisyjnej wynoszącej 150 zł. Oznacza to, że spółka może pozyskać łącznie do 3,89 mln zł.

Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube S.A.

Foto: materiały prasowe

"Render Cube S.A., autor hitu 'Medieval Dynasty', 20 lipca rozpoczął przyjmowanie zapisów na akcje w ramach I transzy emisji akcji serii C, skierowanej do większych inwestorów indywidualnych. Już 27 lipca rozpoczną się natomiast zapisy w transzy prezentowanej na platformie CrowdConnect.pl. Decyzja o przeprowadzeniu oferty do inwestorów detalicznych wynika z chęci zapewnienia odpowiedniego rozproszenia akcjonariuszy i płynności w kontekście planowanego debiutu akcji na rynku NewConnect" - czytamy w komunikacie.

Zapisy na akcje w ramach pierwszej transzy będą przyjmowane w dniach od 20 do 26 lipca 2021 r., natomiast w ramach drugiej transzy - od 27 lipca do 3 sierpnia 2021 r. Render Cube zaoferuje w ramach każdej z transz po 12 950 sztuk akcji serii C, podano w dokumencie ofertowym.

"W przypadku, gdy w ramach pierwszej transzy nie zostaną złożone zapisy na 12 950 akcji serii C, pozostałe akcje zostaną przesunięte do drugiej transzy" - czytamy dalej w dokumencie.

Spółka może przeprowadzić trzecią transzę oferty publicznej akcji serii C, w ramach której zaoferowane zostaną akcje, na które złożone nieważne zapisy w ramach drugiej transzy, zastrzeżono także.

W ramach pierwszej transzy ustalono maksymalny poziom jednorazowego zapisu na 2 000 akcji serii C, a minimalny poziom jednorazowego zapisu - na 200 akcji. W ramach drugiej transzy ustalono maksymalny poziom jednorazowego zapisu na 200 akcji serii C, a minimalny - na 20 akcji, podano również w dokumencie.

"Przydział akcji serii C nastąpi w ciągu 14 dni od zakończenia subskrypcji, tj. najpóźniej do dnia 24 sierpnia 2021 r." - czytamy dalej w dokumencie ofertowym.

"Debiut spółki na rynku NewConnect zaplanowany jest jeszcze w 2021 r. W ramach oferty publicznej akcji serii C firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji jest Dom Maklerski INC S.A." - podano w komunikacie.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na rozbudowę studia animacji i muzyki, zatrudnienie dodatkowych programistów z doświadczeniem w pracach nad grami wieloosobowymi oraz na utworzenie drugiego, równolegle pracującego zespołu, koncentrującego się na rozszerzeniach do gry "Medieval Dynasty" w formie DLC, wskazano też w materiale.

W zeszłym tygodniu zakończyła się oferta publiczna akcji Render Cube, w ramach której spółka emitowała akcje serii B, a akcjonariusze sprzedawali akcje serii A. Łącznie wartość oferty wyniosła blisko 13 mln zł, a oferta skierowana była do inwestorów, którzy obejmowali lub nabywali akcje za nie mniej niż 100 tys. euro każdy, przypomniano także.

Render Cube to łódzkie studio deweloperskie założone w 2012 r. W początkowym okresie działalności skupiało się na prowadzeniu prac outsourcingowych, zlecanych głównie przez innych producentów gier, co zaowocowało współpracami z m.in. CD Projekt, Techland czy Platige Image. W ostatnich latach spółka skupia się na produkcji własnych tytułów, wydawanych na platformach PC.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.