Technologie

Wytyczne zaskoczyły kina

Główny Inspektorat Sanitarny wydał wytyczne dla operatorów kin odmrażających biznes w czasie epidemii. Liczba biletów na seans może być niższa, niż zakłada rządowe rozporządzenie. Kiniarze mówią o niespójności.
Foto: AFP

Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego i sanepidu to – oprócz kalendarza premier – informacje, na które czekali szefowie sieci kin. Na tej podstawie mieli zdecydować, kiedy znów przyjmą widzów. Wytyczne już są, ale jednocześnie pojawiły się pytania zarządów multipleksów. Chociażby dlatego, że literalne wprowadzenie wskazówek GIS ogranicza widownię kin wobec pierwotnie zapowiedzianej przez rząd.

Europejski start

Kina w Europie powoli się otwierają. Głównie te niezależne od hollywoodzkich studiów i ich planów co do premier. Tak jest także w Polsce. To właśnie kina małe, studyjne, często z ambitniejszym repertuarem otworzą podwoje 6 czerwca. I też nie wszystkie. Zanim ruszą, potrzebują jeszcze dodatkowych informacji od GIS i sanepidu. Na wyjaśnienia czekają też multipleksy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.