Technologie

Analitycy: Play może pokazać dobre wyniki

Za kilka dni rezultaty za I kwartał pokażą dwaj reprezentanci sektora. Biura obstawiają odwrócenie trendów czysto mobilnej sieci.
Foto: Adobestock

13 maja po sesji Play Communications, a 14 maja Grupa Cyfrowy Polsat pokażą wyniki za pierwsze trzy miesiące 2019 roku. W związku z tym „Parkiet" zebrał prognozy biur maklerskich dla Playa, a Cyfrowy Polsat podzielił się z nami informacjami, które sam zbiera. Analitycy z instytucji finansowych nie ukrywają, że w swoich wyliczeniach, które trafiły już do klientów biur jakiś czas temu, założyli poprawę wyników Playa. Ich oczekiwania widoczne są w notowaniach telekomu, którego akcje w tym roku zyskały już na wartości prawie 27 proc. i szybko odrobiły spadek kursu po odcięciu prawa do dywidendy.

Play ma zaskoczyć

Średnia prognoz 11 biur maklerskich mówi, że w I kwartale br. Play Communications, największy pod względem liczby użytkowników czysto komórkowy operator, zanotował wzrost wszystkich trzech kluczowych pozycji z rachunku zysków i strat. Przychody Playa w I kw. br. mogły wynieść zdaniem specjalistów 1677,6 mln zł, o 2,5 proc. więcej niż przed rokiem, EBITDA urosnąć rok do roku o 7 proc., do 554,5 mln zł (co oznacza powrót na ścieżkę wzrostu), a zysk netto powiększyć się o 30 proc., do prawie 200 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.