Technologie

Co zrobi EBOR z akcjami Cyfrowego Polsatu

Giełdowi analitycy nie ustają w domysłach, co może stać za propozycją, którą Zygmunt Solorz, założyciel Cyfrowego Polsatu, złożył zarządowi, a jednocześnie akcjonariuszom

Zygmunt Solorz, założyciel Cyfrowego Polsatu.

Foto: materiały prasowe

Przypomnijmy, że miliarder zaproponował, aby notowana na GPW telekomunikacyjno-telewizyjna grupa wypłaciła przez trzy lata prawie 2 mld zł dywidendy, czyli prawie 1 zł na akcję co roku. Oznacza to w porównaniu z wcześniejszą polityką wypłatę wyższą o kilkaset milionów złotych. Zarząd ma się odnieść do tej propozycji w marcu.

Ponieważ Zygmunt Solorz wystąpił z propozycją dość nieoczekiwanie, niektórzy przypuszczają, że może być to przygotowanie do zmian w akcjonariacie. Sam miliarder zapewnia, że ruchy, które poczynił wcześniej, mają zapewnić zachowanie kontroli nad firmą jego rodzinie. Nie jest to jednak jednoznaczne ze wskazaniem, że zmian własnościowych nie będzie w ogóle.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.