REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Wyrok w sporze o Sferię znów później

31 marca – to nowa data ogłoszenia rozstrzygnięcia w ciągnącym się już kilka lat międzynarodowym arbitrażu wytoczonym Skarbowi Państwa przez spółki Zygmunta Solorza – dowiedział się „Parkiet".
Foto: Adobestock

To już kolejny raz, gdy Trybunał Arbitrażowy przy Izbie Handlowej w Paryżu przesuwa termin ogłoszenia wyroku w sporze wytoczonym Skarbowi Państwa przez spółki Bithell i Juvel kontrolowane przez Zygmunta Solorza. Miliarder dochodzi roszczeń z tytułu strat poniesionych przez spółkę Sferia (obecnie należy w 51 proc. do Grupy Cyfrowy Polsat).

Kolejne dwa miesiące

Jak pisaliśmy, wyrok miał zostać ogłoszony do końca stycznia tego roku. Jeszcze we wtorek wiele wskazywało na to, że tak się stanie, a jeśli nie, to że opóźnienie wobec tej daty wyniesie tylko kilka dni roboczych. Tymczasem w środę w ciągu dnia uzyskaliśmy informację, że trybunał wskazał nowy termin: 31 marca. – Potwierdzam. Otrzymaliśmy niedawno taką informację – odpowiedziała nam mecenas Sylwia Hajnrych, rzeczniczka Prokuratorii Generalnej, która to instytucja w imieniu Skarbu Państwa występuje m.in. w tym sporze.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA