REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Dobre wieści z Action

Na rynek trafił komunikat o pozytywnych wynikach głosowania nad układem. Inwestorzy rzucili się do zakupu akcji.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Jeszcze rano nic nie wskazywało, że ta piątkowa sesja będzie dla Action szczególnie udana. Przed południem notowania lekko spadały. Jednak po godz. 14 na rynek trafił komunikat, który stał się impulsem do zwyżki kursu. Obecnie idzie on w górę o ponad 8  proc. do 3,35 zł.

Zarządca Action  złożył w Sądzie Rejonowym w Warszawie  wyniki głosowania nad układem. Wskazują one, że osiągnięto obydwie większości, o których mowa w przepisach  oraz że w głosowaniu uczestniczyło więcej wierzycieli niż wymagane minimum, co z kolei oznacza, że zachodzą podstawy do stwierdzenia przyjęcia układu w postepowaniu sanacyjnym grupy Action.

W głosowaniu nad układem wzięło udział 457 podmiotów, którym przysługiwała łączna suma wierzytelności w kwocie 352,7 mln zł.  W obliczeniach dotyczących określonych w przepisach większości niezbędnych do stwierdzenia, czy układ został przyjęty, łączną liczbę głosów wierzycieli uczestniczących w głosowaniu ustalono ostatecznie na  1082. Wymagana minimalna liczba wierzycieli, którzy musieli wziąć udział w głosowaniu nad układem, powinna wynieść 20 proc. W Action wyniosła ona  48 proc.

„Zarządca dla pełnej jasności wskazuje, iż quorum zostałoby osiągnięte również w sytuacji, w której głos kuratora obligatariuszy byłby liczony jako 1 głos, wówczas w głosowaniu wzięłoby udział 28 proc. wierzycieli" – czytamy w raporcie.

Za układem zagłosowało 1075 wierzycieli, którym łącznie przysługiwała suma wierzytelności w wysokości ponad 315,4 mln zł,  co stanowi odpowiednio 99 proc. większości osobowej oraz 89 proc. większości kapitałowej. Przeciw układowi zagłosowało 7 wierzycieli. A w głosowaniu nie wzięło udziału

895 wierzycieli.

Action znajduje się w sanacji od sierpnia 2016 r.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA