Technologie

CI Games: Producent gier szuka chętnych na obligacje

CI Games (d. City Interactive) przygotowuje się do emisji obligacji serii F o wartości do 20 mln zł.
Foto: GG Parkiet

– Intencją spółki jest pozyskanie ze sprzedaży papierów dłużnych 15–20 mln zł. Rozmawiamy na ten temat z domami maklerskimi, a wkrótce rozpoczniemy spotkania z inwestorami – mówi Bogna Sikorska, odpowiedzialna w CI Games za relacje inwestorskie. Nie zdradza, kiedy firma chce zamknąć sprawę emisji obligacji. Nie wyklucza, że może to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

– Mamy już kilku zainteresowanych – oznajmia przedstawicielka spółki.

Kilka dni temu CI Games poinformowało o emisji obligacji serii E. Tą drogą spółka pozyskała 5,7 mln zł. Termin wykupu papierów mija 18 grudnia 2014 r. Odsetki ustalono na poziomie WIBOR 3M plus marża w wysokości 5,5 proc. Będą płacone kwartalnie. – Obligacje serii E skierowane były do inwestorów indywidualnych. Objęło je kilkanaście osób – mówi Sikorska. Obligacje serii F przeznaczone będą dla inwestorów finansowych.

Technologiczna spółka musi się zadłużać, bo brakuje jej pieniędzy na dokończenie produkcji gier „Enemy Front" i „Lords of the Fallen". Oba tytuły mają zadebiutować w 2014 r. Dokładne daty premier nie są jeszcze znane. Pierwszy tytuł, który według przedstawicieli CI Games będzie najdroższą produkcją w historii firmy, zostanie wydany na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PS3. Drugi, oprócz PC, zadebiutuje na konsole nowej generacji Xbox One i PS4.

Bieżące wydatki spółka chce pokrywać ze sprzedaży „Snipera 2" (zadebiutował wiosną) i ze sprzedaży „Alien Rage" (strzelanka w klimacie SF), która trafiła na rynek 24 września. Ten tytuł jest dostępny wyłącznie przez Internet. Na największej na świecie platformie cyfrowej dystrybucji Steam grę można kupić po niespełna 20 euro. W środę po południu tytuł był drugą najlepiej sprzedającą się nowością wśród gier akcji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.