REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Producenci gier wracają z tarczą

Zakończyły się największe w Europie targi branżowe. Spółki pokazywały nowe gry i szukały partnerów biznesowych. Z jakim efektem?
Foto: ROL

Czasem próby nazwał rok 2017 DM BOŚ w najnowszym raporcie poświęconym branży gier. Jego faworytami niezmiennie są CD Projekt oraz 11 bit studios, a do tego grona dołączył jeszcze PlayWay. Te trzy spółki jak również pozostałe notowane na GPW i NewConnect ubiegły tydzień spędziły w Kolonii, gdzie do soboty trwał Gamescom.

– Polska była piątym krajem w rankingu łącznej powierzchni wykupionej przez wystawców. Do powierzchni pewnie najbardziej dołożyli się nasi dwaj „majorsi" CD Projekt RED i Techland. Ale na liczbę obecnych firm czy zaprezentowanych gier największy wpływ miały połączone polskie stoiska narodowe – komentuje współzałożyciel fundacji Indie Games Polska Jakub Marszałkowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA