Technologie

Barack Obama zagra w „Wiedźmina 2”?

Gra komputerowa „Wiedźmin 2” była jednym z prezentów, które otrzymał Barack Obama, prezydent USA, od premiera Donalda Tuska.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek

Barack Obama, prezydent Stanów Zjednoczonych, wrócił za ocean zabierając ze sobą „Wiedźmina 2” w wersji kolekcjonerskiej. Gra komputerowa, stworzona przez CD Projekt, spółkę zależną giełdowego Optimusa, była jednym z prezentów, które Obama otrzymał jako prezent od Donalda Tuska, premiera Polski.

„Jesteśmy dumni, że premier Donald Tusk wybrał „Wiedźmina 2” jako prezent, który warto wręczyć prezydentowi USA. To najlepszy dowód na to, że stworzyliśmy produkt najwyższej jakości” – komentuje, cytowany w komunikacie, Adam Kiciński, prezes Optimusa.

Przedstawiciele polskiego rządu tłumaczą swój wybór gry komputerowej na prezent faktem, że „Wiedźmin 2” jest jedną z jednej z najlepiej sprzedających się produktów tego typu na świecie. ”Powinniśmy chwalić się tym wydarzeniem. Dlatego premier podarował prezydentowi Barackowi Obamie właśnie tę grę” – stwierdza Paweł Graś, rzecznik rządu.

Fakt, że „Wiedźmin 2” trafił w ręce Baracka Obamy został odnotowany przez serwisy informacyjne na całym świecie. Być może dlatego akcje Optimusa w poniedziałek zachowują się znacznie lepiej niż cały rynek. Rano drożały ponad 3 proc. Obecnie wzrost wynosi 2,7 proc. a akcje kosztują 8,78 zł.

Najnowszy produkt Optimusa trafił na sklepowe półki 17 maja (w wersji na PC). W pierwszym tygodniu sprzedaży, według serwisu VGChartz, kupiłą ją ponad 212 tys. klientów na całym świecie (bez sprzedaży cyfrowej) co czyniło ją najpopularniejszą grą komputerową na świecie (w wersji na PC).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.