Technologie

Kurs Sygnity przebił 20 zł

Kurs informatycznej spółki pnie się coraz wyżej. Popyt na akcje napędzają nowe kontrakty.

Norbert Biedrzycki, prezes Sygnity

Foto: Fotorzepa, Szymon Laszewski SzL Szymon Laszewski

Sygnity podpisało aneksy do dwóch wcześniejszych umów z 2009 r. parafowanych z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich (jednostka powołana przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej). Na ich podstawie giełdowa spółka rozbuduje system informatyczny Syriusz, który wspiera pracę urzędów pracy. Dzięki zmianom urzędy będą korzystać z aplikacji w modelu outsourcingu (przez internet). Zwiększy się również liczna użytkowników rozwiązania. Łączna wartość aneksów to 13,92 mln zł brutto.

- System nie musi być instalowany w urzędzie. Jest udostępniany przez naszą firmę poprzez łącza internetowe. Wszelkie aktualizacje pojawiają się automatycznie w systemie a kopie zapasowe są wykonywane bez udziału użytkowników. Urzędy nie muszą również inwestować w nowy sprzęt IT – wylicza zalety, cytowany w komunikacie, Arkadiusz Lew-Kiedrowski, wiceprezes Zarządu Sygnity.

Papiery Sygnity są jedną z najlepszych inwestycji giełdowych w tym tygodniu. Zyskują obecnie (godz. 17) 1,5 proc. i kosztują 20 zł. Wcześniej kurs wynosił nawet 20,1 zł. Był najwyższy od połowy maja 2009 r. Do kupowania akcji Sygnity zachęca inwestorów m.in. rekomendacja DI BRE Banku, której autor (Piotr Grzybowski) uważa firmę za jedną z dwóch najlepszych (oprócz Asseco Poland) okazji inwestycyjnych w branży IT na ten rok.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.