REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Grupa PlayWay zarabia coraz więcej

Wydawca pochwalił się dobrą sprzedażą zeszłorocznych premier. Perspektywa udanych wyników winduje oczekiwania dotyczące dywidendy

Krzysztof Kostowski, prezes PlayWaya

Foto: parkiet.com

Poniedziałek był dla akcjonariuszy PlayWaya udanym dniem. Od rana notowania rosły i po południu za akcję trzeba zbyło zapłacić prawie 150 zł, czyli o 5 proc. więcej niż podczas piątkowego zamknięcia sesji. Impulsem do zwyżek były dobre wieści płynące ze spółki. Zeszły rok miała udany, a jaki będzie ten?

Rynek czeka na premiery

Według danych z końca 2018 r. do sprzedaży do klientów w sklepach online oraz w dystrybucji detalicznej trafiło w sumie ponad 700 tys. sztuk gry „House Flipper", ponad 640 tys. „Car Mechanic Simulator 2018" oraz ponad 165 tys. „Thief Simulator". Jednocześnie giełdowa spółka podała, że lista oczekujących na zakup wszystkich jej gier przekracza 3,4 mln, co dobrze rokuje tegorocznym wynikom. Dane za cały 2018 r. nie są jeszcze znane, ale po trzech kwartałach widać było rok do roku wzrosty rzędu kilkudziesięciu procent. To z kolei rodzi nadzieję, że tegoroczna dywidenda będzie hojna.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA