Technologie

Znów najwięcej numerów przeniesiono do Playa

Wystarczyły dwie „kozackie promocje" i wieloletni lider przenoszenia numerów komórkowych odzyskał utraconą pozycję.

Jean-Marc Harion, prezes operatora sieci Play.

Foto: materiały prasowe

498,9 tys. numerów komórkowych przeniesiono z sieci do sieci w Polsce w ostatnim kwartale 2018 r. To o prawie 100 tys. (15,5 proc.) mniej niż w tym samym okresie 2017 r. – wynika z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowanych w czwartek. W sumie w całym 2018 r. operatora mobilnego zmieniło około 1,93 mln numerów, o 7 proc. mniej niż w 2017 r.

Play odrabia straty

W ostatnim kwartale ub.r. po trzech słabych trzymiesięcznych okresach do formy wrócił P4, operator sieci Play. Z bilansem 25,7 tys. numerów na plusie zanotował najlepszy wynik na rynku MNP (ang. mobile number portability) nie tylko wśród czterech operatorów infrastrukturalnych, ale w ogóle.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.