REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Grupa Energa reaguje na wezwanie PKN Orlen

Jedna z największych polskich firm energetycznych, której akcje chce skupić paliwowy gigant – PKN Orlen – zareagowała na ogłoszoną w czwartek akcję swego potencjalnego przyszłego właściciela.
Foto: materiały prasowe

Niewątpliwie, to powściągliwa reakcja. „Obecnie zarząd Energi S.A. analizuje warunki wezwania oraz konsekwencje ekonomiczno-finansowe dla Grupy Energa i zgodnie z przepisami prawa przekaże swoje stanowisko dotyczące ogłoszonego wezwania najpóźniej 2 dni robocze przed dniem rozpoczęcia przyjmowania zapisów, który przypada 31 stycznia 2020 r. Czekamy na kolejne etapy tego procesu" – konkluduje firma w lakonicznym komunikacie, jaki pojawił się dziś na jej stronach internetowych.

PKN Orlen liczy na przejęcie Grupy Energa. Jego oferta obejmuje skup przynajmniej 66 proc. akcji energetycznego koncernu, przy cenie ustalonej obecnie na 7 zł za akcję. Przymierzający się do transakcji PKN Orlen zapłacił jednak za swoją inicjatywę wysoką cenę: jego notowania na GPW początkowo spadły o ponad 10 proc., z 87,54 zł do 77,90 zł za akcję. Akcje spółki wciąż nie odzyskały swojej wartości z czwartku: w poniedziałek po południu były warte 81,54 zł za akcję.

Inicjatywa Orlenu sprawiła, że notowania Grupy Energa wystrzeliły w górę – z poziomu 6,75 zł za akcję do 7,20 zł. Stopniowo ten wysoki kurs ulegał redukcji: w poniedziałek wczesnym popołudniem akcje Energi były warte 7,09 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA